Web Tasarım Ankara Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba arkadaşlar unutmamız gereken bir konu var. Web sitemiz sana mağazamız,dükkanımız,iş yerimizdir.Güzel bir ofisim olursa,iyi bir izlenim bırakırım iyi işler yaparım,sağlam bağlantılar kurarım diyoruz.Çağımızın gerekiği ,yaşantı şeklimiz bu oldu hepimiz böyle düşünüyoruz. Web sitemize ulaşmış olan  her bir ziyaretçi potansiyel müşteri adayımızdır,gözü yoran işlevsel olmayan bir tasarım yüzünden hemen sayfayı kapatıp çıkacaktır.

Bu şuna benziyor dünyanın en güzel en lezzetli köftesini yapan köfte salonumuz var.Ama hijyen sıfır derme saçma rezil bir ortamımız var.Yoldan geçen biri kesinlikle adım atmaz kapısından geçmez,ama tatmış yaşanmışlığı olan ziyafetçiler gelir,yer içer gider.Ama bize daha çok köfte meraklısı daha çok müşteri lazım bunun içinde kendimize çekin düzen vermemiz gerekiyor.İlk izlenim her zaman çok çok önemlidir.Tasarımımız bizim beğendiğimiz gibi olmayacak işlevsel olacak gözü yormayacak mevcut ziyaretçi iletişim sayfasına yönelecek bizi arayacak ve müşterimiz olacak web sitenin amacı budur.

Web sitemiz SEO uyumlu olacak.Arama Motorları ile uyumlu çalışacak eklediğimiz görseller sayfalar Gooogle amcanın hemen ilgisini çekecek sayfalarımızı tanıyacaktır.Bu kısımda web tasarım ankara olarak wordpress  yararlanıyoruz. WordPress tasarımlar Google ile en uyumlu çalışan açık kod kaynaklı yazılımlardır.Aynı yere geliyoruz. Web Sitesinin amacı yeni iş olanaklarına yeni müşterileri ulaşmaktadır.

Web sitemiz responsive tasarım olmalıdır.Yani tablet,telefon,pc,televizyon,projeksiyon hepsinde uyumlu çalışmalıdır.Artık mobil cihazlar ile web sayfalarına ulaşım %60 sabit cihazlarla ulaşım %40 seviyelerindedir.Gereksiz flash tasarımlar ortadan kalkmıştır.

Web Sitemizin içeriği kesinlikle özgün olmalıdır.Başka sayfalardan makalelerden kopyala yapıştır geçiştirilmemeli.Tasarımcıya şirket bilgilerinizi iş alanlarınızı iletirken lütfen kendiniz yazın ne olursa olsun yazın hiç kimse sizin işinizi sizden daha iyi bilemez.

Web sitemizin görsel yönden güzel olması için grafikler,fotoğraf çekimleri.video çekimleri için masraftan kaçınmayın.Bunlar sizi her zaman 1-0 önde başlamaktır.

Share this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir