Merhaba arkadaşlar unutmamız gereken bir konu var. Web sitemiz sana mağazamız,dükkanımız,iş yerimizdir.Güzel bir ofisim olursa,iyi bir izlenim bırakırım iyi işler yaparım,sağlam bağlantılar kurarım diyoruz.Çağımızın gerekiği ,yaşantı şeklimiz bu oldu hepimiz böyle düşünüyoruz. Web sitemize ulaşmış olan  her bir ziyaretçi potansiyel müşteri adayımızdır,gözü yoran işlevsel olmayan bir tasarım yüzünden hemen sayfayı kapatıp çıkacaktır.

Bu şuna benziyor dünyanın en güzel en lezzetli köftesini yapan köfte salonumuz var.Ama hijyen sıfır derme saçma rezil bir ortamımız var.Yoldan geçen biri kesinlikle adım atmaz kapısından geçmez,ama tatmış yaşanmışlığı olan ziyafetçiler gelir,yer içer gider.Ama bize daha çok köfte meraklısı daha çok müşteri lazım bunun içinde kendimize çekin düzen vermemiz gerekiyor.İlk izlenim her zaman çok çok önemlidir.Tasarımımız bizim beğendiğimiz gibi olmayacak işlevsel olacak gözü yormayacak mevcut ziyaretçi iletişim sayfasına yönelecek bizi arayacak ve müşterimiz olacak web sitenin amacı budur.

Web sitemiz SEO uyumlu olacak.Arama Motorları ile uyumlu çalışacak eklediğimiz görseller sayfalar Gooogle amcanın hemen ilgisini çekecek sayfalarımızı tanıyacaktır.Bu kısımda web tasarım ankara olarak wordpress  yararlanıyoruz. WordPress tasarımlar Google ile en uyumlu çalışan açık kod kaynaklı yazılımlardır.Aynı yere geliyoruz. Web Sitesinin amacı yeni iş olanaklarına yeni müşterileri ulaşmaktadır.

Web sitemiz responsive tasarım olmalıdır.Yani tablet,telefon,pc,televizyon,projeksiyon hepsinde uyumlu çalışmalıdır.Artık mobil cihazlar ile web sayfalarına ulaşım %60 sabit cihazlarla ulaşım %40 seviyelerindedir.Gereksiz flash tasarımlar ortadan kalkmıştır.

Web Sitemizin içeriği kesinlikle özgün olmalıdır.Başka sayfalardan makalelerden kopyala yapıştır geçiştirilmemeli.Tasarımcıya şirket bilgilerinizi iş alanlarınızı iletirken lütfen kendiniz yazın ne olursa olsun yazın hiç kimse sizin işinizi sizden daha iyi bilemez.

Web sitemizin görsel yönden güzel olması için grafikler,fotoğraf çekimleri.video çekimleri için masraftan kaçınmayın.Bunlar sizi her zaman 1-0 önde başlamaktır.


Web Tasarım Ankara olarak fiyat belirlerken birkaç kıstasımız vardır. Örneklemek gerekirse plastik ürün üreteceksiniz plastik ham madde gravür fiyatı belirlidir. Kilogram olarak 5 Amerikan doları diyelim. Bunun kalıp maliyeti 10.000 Lira belirleyelim baskı maliyetine 2 lira belirleyelim 10.000 baskı yapılacak hesap ortaya çıkıyor. Belirleyici ham madde ve kalpı maliyetidir. Tasarım işinde hizmet sektöründe belirleyici size ayrılan kaliteli zamandır. Uzmanlık alanları farklılaştıkça fiyatlarda değişiklik gösterebiliyor. Bir işi saatine 100 lira isteyen emekçi olabilir saatine 500 lira isteyen emekçide olabilir tamamen uzmanlık ile alakalıdır.

Bir sporcu aynı sahaya çıkıyorlar aynı topun peşinde koşuyorlar biri milyon dolarla alıyor diğeri maç başına birkaç yüz lira alıyor. Tasarım, imalat yani hizmet sektörünün tamamı belirleyici olan ana etken uzmanlıktır.

 

Web Tasarımda fiyat belirlerken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Özgün bir tasarım istiyorsanız on binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Birkaç bin lira ile özgün olmayan hazır temalar ile işinizi yaptırabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış seçimdir.


Web Tasarımı İnternet Sitesi,Web tasarım, Ankara Web tasarım, ankara web tasarımı , WEB TASARIM ANKARA, WEB TASARIMI ANKARA, ankara web dizayn, web sitesi design,ankara web tasarımı, internet sitesi tasarımı, wep tasarım, wep sitesi, ankara internet sitesi, internet sitesi ankara, internet sitesi yapımı, ankara,web tasarım,web tasarımı,web site tasarım,web site tasarım firma,site tasarım,tasarim,web tasarım, web design, tanıtım, WEB TASARIMI, design, web tasarımı, kurumsal web tasarım, web dizayn, kurumsal web tasarımı, özel web tasarım,webtasarım, web tasarım ankara, web tasarım firmaları, internet sitesi kurulumu, yapımı, web tasarım şirketleri, web sitesi tasarımı, web tasarım firması, e-ticaret, firması, sanal ticaret, ankarada, grafik web tasarım ankara, firmaları, ajansı, internet ajansı, ankara firması, firma tanıtım cdsi, kurumsal kimlik


Firma sahibi olsun şirket yöneticisi olsun, resmi kurum olsun, hepsi anlık telefonda web tasarım fiyatı almak istiyor. Öncelikle alınanın hizmet olduğunu mal olmadığını anlatıp liste fiyatımız olmadığını sizin istek ve arzularınıza göre bir fiyat çıkacağını anlatmaya çalışıyorum. Kot pantolon alırken kumaşı, dokusu, deseni markası ile fiyat farkı oluşurken, web tasarım fiyatı afaki listeden fiyat vermek mantıklı değildir. Hizmet sektöründe fiyat listesinin olmama sebebi budur.

Web Tasarım Şirketinden fiyat isterken ya da tasarımcı ile görüşmeden önce şunları kafanızda belirleyin bir sınır çizin isteklerinizi, arzularınızı,  beklentilerinizi listeleyin.

Öncelikle kendinize bir site haritası çıkarın, yönetilebilen bir sayfa mı istiyorsunuz ya da yönetilemeyen bir tasarım mı istiyorsunuz, görsel olarak zengin bir tasarım mı istiyorsunuz, işlevsel bir tasarım mı istiyorsunuz. Beğendiniz gördüğünüzde âşık olduğunuz sayfaları belirleyin kaydedin bu tasarımın neyine âşık olduğunuz size çeken nedir bunu not edin. Beğenmediğiniz, iğrenç bulduğunuz bu nasıl bir sayfa dediğiniz tasarımları da not edin sizi rahatsız eden detayları belirleyin.

Mal satıyorsanız ürün sayınızı belirleyin, hizmet sektöründe iseniz çalışma alanlarınızı belirleyin kaç sayfalık bir tasarım istiyorsunuz kaba hatları ile ortaya çıkarın.

Her zaman olmazsa olmaz arama motorları ile uyumlu bir tasarım isteyin. Birçok firma şirket adı ile arama yapıyor ancak Google çıkmıyor bile yasaklanmış içerik ötürü 8.sayfaya atılmış.

Bunları belirleyin bunları belirlemezseniz sizi acemi ve ciddiyetsiz gösterecektir.